Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže by mal byť dobrý pocit z toho, že robím niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie. Kampaň Do práce na bicykli je však aj súťaž, a tá by mala mať svojich víťazov! Preto sme v spolupráci s partnermi pripravili pre všetkých zapojených niekoľko hodnotných CIEN:

Slovenská pošta, a.s., prispela na distribúciu oficiálnych tričiek kampane, vďaka čomu získajú všetky registrované tímy pri prvej objednávke tričiek dopravu na vybranú adresu ZDARMA. Viac informácií o tričkách nájdete TU.

EXIsport, slovenská sieť športových obchodov so zameraním na cyklistiku, lyžovanie, beh a turistiku. Pôsobí na trhu viac ako 25 rokov a ponúka viacero svetových značiek ako NIKE, ADIDAS, UNDER ARMOUR, SKECHERS, MONDRAKER, BASSO, ASICS, HOKA ONE a množstvo iných. Ešte širšiu ponuku tovaru nájdete na www.exisport.com.

EXIsport venuje do kampane detský bicykel AMULET podľa vlastného výberu (do súťaže cyklistov), poukážky v hodnote 100 a 200 eur (do súťaže používateľov verejnej dopravy) a 2x obuv podľa vlastného výberu (do súťaže chodcov).

Partner zároveň poskytol zľavové kódy do e-shopu www.exisport.com všetkým aktívnym súťažiacim, ktorí počas júna absolvujú potrebný počet jázd:

  • min. 10 jázd na bicykli – 8 % zľava z nákupu
  • min. 20 jázd na bicykli – 10 % zľava z nákupu
  • min. 30 jázd na bicykli – 15 % zľava z nákupu

Uvedené zľavy platia aj na sortiment bicyklov a elektrických bicyklov a budú platné až do 10.7.2024! Nedajú sa uplatniť na produkty vo výpredaji, posledné kusy, s označením II. trieda a skladacie bicykle. Každý zaregistrovaný účastník zároveň získa zľavový kód vo výške 5 %, ktorý obdrží do e-mailu okamžite po registrácii do kampane.

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s., najväčší osobný železničný dopravca na Slovensku, ktorý prináša ekologické a udržateľné riešenia mobility v našej krajine, venuje do súťaže jednotlivcov dochádzajúcich do práce verejnou dopravou 3x ročný sieťový lístok MAXI KLASIK pre 1. triedu v hodnote 1060 eur, ktorý jeho držiteľa oprávňuje ZDARMA využívať všetky bežné vlaky na Slovensku (v IC vlakoch s IC doplatkom) počas obdobia jedného roka.

Econec, slovenský výrobca inovatívnych multifunkčných nabíjacích staníc pre elektrické bicykle a cykloprístreškov so solárnou strechou, vďaka ktorej môžu byť umiestnené kdekoľvek na cyklotrasách, ale aj v obciach, mestách a firmách, venuje jednej samospráve (vyžrebovanej spomedzi samospráv, ktoré dosiahnu najmenej 100 zaregistrovaných účastníkov) inteligentnú nabíjaciu stanicu pre elektrické bicykle eBIKE BOX micro. Vďaka modulovateľnosti si budú môcť používatelia nabíjacej stanice sami vybrať výstupné nabíjacie konektory a nabíjať až päť elektrických bicyklov naraz.

Benefit Systems Slovakia s.r.o., pôsobí od roku 2015 na slovenskom trhu so zamestnaneckým benefitom, ktorý je synonymom pohybu, zdravia a pohody – kartou MultiSport. Tá je kľúčom k viac ako 2700 športovým zariadeniam na Slovensku a v Českej republike a získate s ňou prístup k širokej škále aktivít, ktoré vám pomôžu udržať sa fit a zdraví. Spoločnosť do súťaže jednotlivcov venuje 3 karty MultiSport na 3 mesiace ZDARMA, o ktoré zabojujú všetci, ktorí počas júna absolvujú aspoň 26 ciest do práce pešo.

Majiteľov ďalších 3 kariet MultiSport na 3 mesiace ZDARMA vyžrebujeme spomedzi tých firemných koordinátorov, ktorí budú koordinátormi vo firmách s aspoň 10 zaregistrovanými súťažiacimi. Podmienkou na zaradenie do súťaže je, aby sa firemný koordinátor stal koordinátorom najneskôr 7. júna 2024. Žrebovanie prebehne 8. júna 2024.

Kartu MultiSport môžete využiť 1x denne na aktivitu podľa vášho vlastného výberu zo širokého portfólia športových, relaxačných a kultúrnych zariadení, ktoré patria do partnerskej siete.

DEMA EU s.r.o., je prvá a najstaršia slovenská bicyklová značka, ktorá vyrába bicykle s moderným dizajnom a kvalitnými komponentami pre cieľovú skupinu profesionálnych, ale aj rekreačných cyklistov, juniorov a detí. Spoločnosť do súťaže venuje 1x elektrický horský bicykel Dema RELAY (IB) anthracit – silver a 3x mestský bicykel Dema VENICE 26. Ich výhercovia budú vyžrebovaní spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 26 jázd do práce na bicykli alebo najazdia aspoň 500 kilometrov na bicykli.

Pierre Baguette, slovenský výrobca kvalitných a lahodných balených bagiet, sendvičov, panini a wrapov, ktoré predávajú pod značkou Pierre Baguette. Denne upečú viac ako 300 000 produktov a svoj príbeh úspešnej značky píšu už 27 rokov. Do súťaže venuje 3x originálne merchové mestské bicykle Pierre Baguette, ktorých výhercovia budú vyžrebovaní spomedzi súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú aspoň 26 ciest do práce na bicykli alebo na ňom odjazdia najmenej 500 km.

Bimission, poskytovateľ inovatívnych systémov pre bezpečné parkovanie bicyklov vrátane možnosti nabíjania elektrobicyklov či služieb samoobslužných servisných stojanov, venuje do súťaže jednotlivcov 3x jedinečný cyklostojan VelowUp! určený na vertikálne parkovanie bicyklov. Jeho výhercovia budú vyžrebovaní spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 26 jázd do práce na bicykli alebo najazdia aspoň 500 kilometrov na bicykli.

LIBERTY je jednou z najstarších bicyklových značiek na svete – bola zaregistrovaná už v roku 1913! V bicykloch Liberty sa spája odkaz histórie, najnovšie technológie a moderné trendy. Všetky bicykle LIBERTY sú navrhované a ručne montované v Trenčíne, v sociálnom podniku, ktorý zamestnáva viac ako 10 zdravotne znevýhodnených pracovníkov. Aj týmto získavajú bicykle LIBERTY mimoriadnu pridanú hodnotu v oblasti sociálnej inklúzie a podpore zamestnanosti. A práve dva bicykle LIBERTY HYPERION 24″ 7spd získajú vyžrebovaní súťažiaci, ktorí počas júna absolvujú aspoň 26 jázd na bicykli alebo na ňom odjazdia najmenej 500 km.

Horský Hotel Šachtička, rodinný horský rezort nachádzajúci sa len 7 kilometrov od Banskej Bystrice v krásnom prostredí Nízkych Tatier a ponúkajúci kvalitné služby, široké spektrum aktivít, wellness a vynikajúcu kuchyňu, venuje do súťaže 3x pobyt na dve noci a pre 2 osoby s polpenziou. Výhercovia pobytov budú vyžrebovaní spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú aspoň 26 ciest do práce pešo.

Hotel Tenis, je súčasťou CITY RESORTU, ktorý sa nachádza v meste Zvolen. Jeho najväčšou devízou je poskytovanie kvalitných kongresových služieb a veľká ponuka športových a relaxačných služieb na jednom mieste, vrátane skvelého wellness centra. Do žrebovania o 3 pobyty na dve noci a pre 2 osoby s raňajkami v tomto jedinečnom rezorte s pestrou ponukou služieb budú zaradení tí súťažiaci, ktorí počas júna absolvujú aspoň 26 ciest do práce pešo alebo verejnou dopravou.

ABUS SLOVAKIA, s.r.o., popredný nemecký výrobca cyklo a moto zámkov, cyklo prilieb pre deti aj dospelých a ďalšieho mechanického zabezpečenia venuje do súťaže jednotlivcov 5x cyklozámok Catena 6806K/85. Ich výhercovia budú vyžrebovaní spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 26 jázd do práce na bicykli alebo najazdia aspoň 500 kilometrov na bicykli.

Žrebovanie prebehne na národnom vyhodnotení kampane dňa 16. júla 2024.

Každá zo zapojených samospráv, v zmysle štatútu súťaže, zorganizuje vyhodnotenie a ocenenie víťazov vo svojich mestách. Vyhodnotenie súťaže na lokálnej úrovni si organizujú mestá vo vlastnej réžii a o termíne a mieste budú včas informovať všetkých zapojených účastníkov.

NEZABÚDAJME, že súťaž Do práce na bicykli je založená na dôvere a čestnosti účastníkov, a preto veríme, že evidenciu najazdených kilometrov budete vypĺňať pravdivo. Je potrebné podľa vlastného vedomia a svedomia zvážiť reálnosť a správnosť vykazovaných údajov, nakoľko údaje zozbierané počas kampane budú použité aj pre lepšie plánovanie dopravy vo vašich mestách.