Minulý rok využilo kampaň Do práce na bicykli viac ako 1300 firiem a organizácií na to, aby svojim pracovníkom priniesli zaujímavú aktivitu počas pracovného roka a motivovali ich k zdravšiemu životnému štýlu. Zároveň mali príležitosť zistiť, ako dokáže cesta zamestnancov do práce na dvoch kolesách pozitívne ovplyvniť ich pracovné výkony a zdravotný stav.

Prečo mať v spoločnosti čo najviac zamestnancov dochádzajúcich do práce na bicykli?

 • Zamestnanci dochádzajúci do práce na bicykli sú počas roka v priemere až o 2 dni menej práceneschopní ako ich kolegovia, ktorí dochádzajú do práce autom.
 • Fyzická aktivita pred začiatkom pracovného dňa zvyšuje výkonnosť zamestnancov až o 15 % a znižuje ich náchylnosť robiť v práci chyby až o 27 %.
 • Zamestnanec dochádzajúci do práce na bicykli je dokázateľne spokojnejší, sebavedomejší a je odolnejší voči stresu.

Benefity dochádzania do práce na bicykli z pohľadu zamestnávateľa:

 • Ušetríte financie – na budovanie parkovacích miest či na parkovné zamestnancov, na firemné autá využívané len v rámci mesta, na organizáciu teambuildingu.
 • Dokážete, že ste spoločensky zodpovednou organizáciou – staráte sa o zdravie svojich zamestnancov a chránite životné prostredie v meste.
 • Budete atraktívnejší pre kvalitných uchádzačov o prácu vo Vašej spoločnosti – firemná politika priateľská k cyklistom je pre moderného zamestnanca zaujímavým benefitom.

V prípade, že sa aktívne zapojíte do kampane Do práce na bicykli 2024, však získate ešte jeden zaujímavý benefit – budete môcť kampaň využiť na budovanie pozitívnych vzťahov na pracovisku a ako formu teambuildingu, s ktorého organizáciou nebudete mať takmer žiadne starosti a jeho technické zabezpečenie budeme mať pod palcom my!

Prostredníctvom nášho prepracovaného evidenčného systému sa Vaši zamestnanci nielenže jednoducho zaregistrujú do kampane, ale budú si môcť aj zaznamenávať svoje štatistiky ciest do práce a z práce. Vy ako zamestnávateľ budete mať o týchto údajoch prehľad a po skončení súťaže si budete môcť spraviť interné firemné vyhodnotenie.

Ako sa Vaša spoločnosť môže zapojiť a aké aktivity môžete zrealizovať, aby ste podporili registráciu svojich zamestnancov do kampane?

Registrácia je bezplatná. Hneď ako sa do kampane zaregistruje prvý tím Vašich zamestnancov, bude v systéme zaevidovaná aj účasť Vašej spoločnosti. Aby sa však o nej dozvedelo čo najviac pracovníkov a motivovali ste ich k prihláseniu, môžete spraviť niektorý z nasledovných krokov:

 1. Rozpošlite hromadný e-mail s výzvou na vytvorenie 2 – 4-členných tímov z radov zamestnancov, ktorí sa následne zaregistrujú do systému kampane na stránke www.dopracenabicykli.eu (Pozn.: Ak by ste chceli spraviť súťaž medzi zamestnancami, zvoľte jednotnú veľkosť tímov – napr. všetko 4-členné tímy – aby boli podmienky vo všetkých tímoch totožné a dali sa porovnať údaje).
 2. Vyberte zamestnanca, ktorý bude mať na starosti koordináciu kampane v rámci Vašej spoločnosti, bude kontaktovať svojich kolegov s výzvou na zapojenie sa a informovať ich o priebehu súťaže. My mu následne dodáme potrebné informácie.
 3. Motivujte zamestnancov zakúpením oficiálnych tričiek súťaže v prípade, ak sa zaregistrujú. Cena dizajnového trička z organickej bavlny je tento rok iba 13 eur s použitím zľavového kupónu!
 4. Spravte z kampane svoju firemnú súťaž – na jej konci oceňte najlepších alebo vyžrebujte výhercov cien.
 5. Motivujte zamestnancov tým, že v prípade registrácie získajú malú odmenu (svetlo na bicykel, sada náradia na bicykel a pod.).

Všetky tímy, ktoré sa registrujú za Vašu spoločnosť, uvedú do registračného formulára IČO Vašej spoločnosti, a práve na základe tohto údaju si bude možné zo systému jednoducho odfiltrovať dáta o tímoch pre Vaše interné potreby.

Okrem toho môže Vaša spoločnosť zabojovať aj o ocenenie na národnej úrovni v kategórii „Najaktívnejší zamestnávateľ“ a zisk ocenenia od Ministerstva dopravy SR.

Veríme, že tento rok sa do kampane zapojí aj Vaša spoločnosť. V prípade záujmu je ale potrebné zohľadniť, že registrácia tímov je možná najneskôr do 7. júna 2024. Odporúčame preto, aby ste aktivity súvisiace s motivovaním pracovníkov zaregistrovať sa začali realizovať s dostatočným časovým predstihom.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára, na prípadné otázky Vám veľmi radi odpovieme.